Dua Lipa’nın servetinde dudak uçuklatan artış

BRIT ve Grammy gibi müzik endüstrisinin prestijli ödüllerine layık görülerek başarısını tescilleyen dünyaca ünlü şarkıcı Dua Lipa, kariyer basamaklarını tırmanırken yaptığı akıllıca yatırımlarla servetini de katlamayı ihmal etmemiş.

Sözcü’nün Daily Mail’den aktardığına göre; Dua Lipa, akıllı yatırımlar ve kapalı gişe turnesi sayesinde 2022’de servetini haftada 154 bin pound (yaklaşık 5 milyon lira) artırdı.

Bu hesaplamalara göre; pop prensesi Dua Lipa’nın Kraliyet Ailesi’nin çoğu üyesinden daha zengin olduğu söylenebilir.

Londra doğumlu 28 yaşındaki şarkıcı, servetini katlamak için başarılı turnesiyle beraber, akıllıca yatırımlar da yapıyor. Hisse portföyünün değerinin 3 milyon pound’dan 13 milyon pound’a yükseldiği ve St Pancras İstasyonu yakınında 1,5 milyon pound karşılığında yatırım amaçlı gayrimenkul satın aldığı da belirtildi.

Geçen yıla kadar Dua Lipa Ltd olarak adlandırılan ancak ismi Radical 22 olarak değiştirilen şirketi de telif hakları, canlı performanslar ve yatırımlardan elde edilen gelirleri kanalize ediyor.

91 günlük turnesi geçen yılın şubat ayından kasım ayına kadar sürdü ve 83 milyon pound’dan fazla hasılat yaparken 1,3 milyondan fazla hayranı tarafından da izlendi.

Çalışkan şarkıcı, üçüncü stüdyo albümünü gelecek yılın başlarında yayınlayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x