‘Yüzleşme’, 7. Kadın Yönetmenler Film Festivali’nde

Filiz Kuka’nın yazıp yönettiği “Yüzleşme”, festival yolculuğuna devam ediyor. Türkiye prömiyerini yapan İstanbul Film Festivali’nde yapan film, bu yıl ilk olarak İzmir’de 26 Şubat-2 Mart tarihleri arasında yedincisi yapılacak olan Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali’nde Ulusal Uzun Metrajlı Film kategorisinde Altın Makara için yarışacak.

Filmin ikinci durağı Kosova’nın Prizren şehri olacak. Kuka Film ve Film Plus sponsorluğunda Lumbardhi Foundation ve Dokufest katkılarıyla 6 Mart tarihinde Kosova-Prizren şehrinde filmin ekip katılımlı özel gösterim yapılacak.

Film, son olarak 28’inci Türkiye Almanya film festivalinde 9-10 Mart tarihlerinde özel seçki programı kapsamında gösterilecek.

“Yüzleşme”; annesini kaybettikten sonra sert bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalan Hatice’nin, içine düştüğü gerilimli ikilemle başlıyor ve kadının rolü, görünmeyen sınırları, aile bağları ve yalnızlık kavramlarına yakından bakıyor. Filmin oyuncu kadrosunda; Asiye Dinçsoy, Okan Urun, Nilay Erdönmez, Mutlu Güney, Tülay Bursa, Güneş Sayın, Mehmet Bilge Aslan, Fatih Sevdi ve Name Önal rol alıyor.

(KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x