Xiaomi katlanabilir telefon yelpazesini genişletiyor

Xiaomi’nin Çin pazarı için Mix Flip ve Mix Fold 4’ü geliştirdiği söyleniyor. Mix Flip’in, Xiaomi 14 Ultra ile birlikte ay sonunda piyasaya sürülmesi beklenirken, Mix Fold 4’ün ise yılın ikinci çeyreğinde tanıtılması öngörülüyor. Sızıntı bilgileri paylaşan ünlü kaynak Digital Chat Station’ın bir Weibo gönderisinde, Xiaomi’nin ilk dikey katlanabilir akıllı telefonu olması beklenen Mix Flip hakkında önemli detaylar yer alıyor.

Mix Flip’in dahili katlanabilir ekranının “sıfır kırışıklık” özelliğine sahip olacağı vurgulanıyor. Cihazın arka tarafında, 50 megapiksel ana kamera ve bir telefoto kamera içeren çift kamera sisteminin bulunması bekleniyor.

Xiaomi katlanabilir telefon yelpazesini genişletiyor

Tasarım açısından, Mix Flip’in kapak ekranı ve çift kamera sisteminin sade bir çekiciliğe sahip olacağı belirtiliyor. Cihazın Snapdragon 8 Gen 3 SoC ile donatılacağı ve uydu bağlantı desteğine sahip olacağı önceki raporlarda da yer almıştı.

Mix Fold 4 ile ilgili olarak ise, bu cihazın da Snapdragon 8 Gen 3 çipi ve uydu iletişim desteğini içereceği belirtiliyor. Hem Mix Flip hem de Mix Fold 4’ün son derece ince ve hafif bir tasarıma sahip olması bekleniyor. Özellikle Mix Fold 4’ün, Mix Fold 3‘e kıyasla önemli ölçüde daha hafif olması öngörülüyor. Sızıntı yapan kaynak özellikler hakkında fazla detaya girmezken, şirketin her iki cihaz için de ekran kalitesi ve hızlı şarj özelliklerini koruduğu anlaşılıyor. Mix Fold 4‘ün ayrıca, 50 megapiksel periskop telefoto kamerayı içeren dörtlü kamera kurulumuna sahip olacağı da iddialar arasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x